حفظ و نگهداری از تار‌های صوتی بازیگران

حفظ و نگهداری از تار‌های صوتی بازیگران

حفظ و نگهداری از تار‌های صوتی بازیگران

 

 

 

بازیگری فارغ از شهرتی که ممکن است برای فرد بازیگر به همراه داشته باشد،

جهانی است که می‌توان در آن به ایفای نقش در قالب شخصیت‌های مختلف پرداخت.

 

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، بازیگری یکی از مشاغل محبوب در سطح جهان محسوب می‌شود در این بین اکثریت مواقع این شغل به عنوان یکی از مشاغل سخت هم به حساب می آید.  شاید از دور برای بسیاری اینکه بازیگری اتفاقی سخت است، قابل لمس نباشد، اما اگر به صورت اصولی و به مفهوم واقعی نگاه کنیم، این هنر به واقع تمرین، شهود و مطالعات فراوانی نیاز دارد.

 


امروز تار‌های صوتی بازیگران و استفاده آن در بازیگری اهمیت بسیار دارد. به عنوان مثال در پزشکی از فراصوت برای بررسی جنین در بدن مادر و اطلاع از وضعیت و اطمینان از سلامتی آن استفاده می‌شود. از فراصوت در جستجوی تومور‌ها و دیگر عوامل غیر طبیعی حفره شکمی و بررسی قلب استفاده می‌شود.

 

امواج فراصوت می‌توانند دستگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی را تمییز کنند. از یک باریکه‌ی پرانرژی فراصوت برای بریدن بافت‌های بدن استفاده می‌شود. (در این خصوص در «مهندسی صدا: شرح یک نمونه» به تفصل سخن آمده است) در صنعت نیز تسوط یک باریکه‌ی فراصوت می‌توان شکاف‌های ظریف (باریک) فلزات، آسفالت جاده‌ها یا لاستیک را آشکار کرد.

 

زمین شناسان باریکه‌ای از امواج فراصوت را به درون زمین می‌فرستند و با بررسی پژواک‌ها می‌توانند به نوع سنگ‌ها و مواد کانی زیر زمینی پی ببرند. همچنین می‌توانند با مطالعه‌ی پژواک‌های فراصوت در مورد احتمال وجود نفت در لایه‌های زیر زمینه بدهند.

 

امواج صوتی از نوع امواج طولی و امواج الکترومغناطیسی از نوع عرضی هستند. شباهت موج‌های مغناطیسی و موج‌های صوتی در این است که هر دو با خود انرژی حمل می‌کنند. جالب این است که بدانیم موج‌های الکترومغناطیسی را برحسب بسامد و کاربرد آن‌ها نامگذاری می‌کنند.

 

تمرین با فنر (۱):  فنر در ابعادی که قدرت انعطاف داشته باشد و رزونانس آن دارای صدا باشد امکانات خوبی برای تقلید امواج صوتی دارد.

 

فنر به خاطر دارا بودن سطح انرژی بالا و پایین رونده در حرکت ارتعاشی و همچنین برخوردار بودن از چند نوع موج که در قبل توضیح آن آمد می‌تواند بر بالا بردن تخیل آوایی بر تربیت تار‌های صوتی و منعکس کردن توانایی‌های بالقوه‌ی آن ثمر بخش باشد.

 

ببینید با یک فنر که دارای خواص گفته شده است چند نوع امواج صدایی می‌تواند تمیز دهید و هر کدام از این نوع را در حالت‌های تعادلی و حرکت‌های ایستایی به همراه کشش‌های بی هوازی بدن به مدت حداقل شش دقیقه تمرین کنید در این تمرین باید سعی کنید صدا را دریک سطح طبیعی نگه دارد و هر گونه خارش حنجره می‌تواند نشان دهنده‌ی انقباض‌های اضافی در بدن باشد.

 

منبع: میزان

Our Score
Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *